Zagrebačka županija i ove godine sufinancirala iskapanja s 5.000,00 EUR-a kroz program javnih potreba u kulturi.
I ove godine Hrvatski restauratorski zavod, pod vodstvom dr. sc. Lee Čataj, krajem ljeta i tijekom jeseni proveo je arheološka istraživanja na Sipčini vrijedna oko 18.000,00 EUR-a. Za ista istraživanja Zagrebačka županija izdvojila 5.000,00 EUR-a temeljem Javnog poziva za programe u kulturi, a Općina Križ osigurala je ostatak potrebnih sredstava. Općina Križ i Zagrebačka županija svojom suradnjom i financijskim izdacima uvelike pomažu arheološka istraživanja na lokalitetu Sipčina. Tijekom godina Općina Križ je pokazala veliki interes za njihov nastavak, kao i buduću prezentaciju nalazišta te njegovo uklapanje u kulturno-turističku ponudu Općine i Zagrebačke županije.
Osim pozitivnog gospodarskog efekta važan segment svakako je razvoj svijesti o važnosti kulturne baštine i prošlosti za identitet lokalne zajednice. Kao zasad jedini istraživani arheološki lokalitet, ali i najstarije kulturno dobro na području Općine Križ, Sipčina je od iznimne evidencijske i povijesne vrijednosti. Uređenjem nalazišta stvaranjem arheološkog parka te njegovim uključivanjem u turističku ponudu i kulturni krajobraz Križa upotpunila bi se estetska vrijednost. Konzerviranjem nalazišta i pravilnim prezentiranjem otvara se mogućnost izvođenja terenske nastave i nastave u prirodi za učenike okolnih škola čime bi se dopunila društvena vrijednost kulturnog dobra te ga približilo široj javnosti. Prvi koraci ka budućoj prezentaciji već su poduzeti te je napravljen projekt prezentacije termi (Arhimetrik d. o. o.), odobren od nadležnog Konzervatorskog odjela u Zagrebu.
Krajem rujna 2024. godine održana je i manifestacija „Antički dan na Sipčini“u organizaciji Udruge prijatelja baštine-Amici hereditatis Ivanić-Grad, a uz financijsku potporu Općine Križ. Nažalost, zbog kiše, događaj je u zadnji tren preseljen u Galeriju u Križu te nije održan kako je planirano na Sipčini. Ova je manifestacija imala za cilj predstaviti rimsku kulturu i način života u razdoblju antike, od 1. do 4. stoljeća poslije Krista, na Sipčini se nalazio ruralni gospodarsko-ladanjski kompleks – villa rustica, za rimsko doba karakterističan kompleks zgrada smješten izvan naselja.
Općina Križ svake godine nastoji izdvojiti još i više sredstava u cilju da se nalazište istraži do faze da se realizira plan prezentacijskog centra u svrhu pokretanja kulturnog turizma na području Općine Križ. U Proračunu za 2025. godinu samo za arheološka istraživanja plan je izdvojiti 20.000,00 EUR-a sukladno ponudi nastavka arheoloških istraživanja na Sipčini, Hrvatskog restauratorskog zavoda iz Zagreba.
Za sada je u postupku kupnja parcele u k.o. Okešinec koja je vezena uz nalazište te na kojoj se i prostire dio nalaza. Napravljena je procjena, dobivena ponuda vlasnika, suglasnost Ministarstva kulture i Zagrebačke županije te se čeka još pisano očitovanje Ministarstva prostornog uređenja, graditeljstva i državne imovine, a nakon čega je moguća kupnja parcele.
U 2025. godini na Sipčini se planira nastaviti s istraživanjima te istražiti što veću površinu sjevernog dijela antičkog građevinskog kompleksa, dijelom konzervirati ostatke, prema naputcima arhitekta i nadležnog konzervatora.