reciklažno početak radova 011Krajem travnja uveden je u posao Kapitel d.o.o. Ivanić-Grad, izvođač radova na izgradnji reciklažnog dvorišta za područje Općine Križ, koje će se nalaziti u Poduzetničkoj zoni Križ. Ovih su dana započeli i radovi  vrijedni oko 920.000,00 kuna. U cijenu izgradnje reciklažnog dvorišta, uključena je i projektna dokumentacija, stručni nadzor i opremanje reciklažnog dvorišta.

Rok završetka izgradnje spomenute investicije je kraj kolovoza 2016. godine, kada se očekuje i podnašanje zahtjeva  za uporabnu dozvolu čijim bi izdavanjem reciklažo dvorište moglo započeti s radom.

Ova investicija financira se sredstvima ostvarenim temeljem javnog poziva Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, koji u 100% iznosu financira projektnu dokumentaciju te izgradnju i opremanje sa 80% vrijednosti investicije. Ostatak sredstava osigurala je Općina Križ kao i zemljište u Poduzetničkoj zoni Križ na kojem će se nalaziti reciklažno dvorište.

Građani će tu moći odlagati sve vrste otpada iz domaćinstva.  Na reciklažom dvorištu koje će biti vlasništvo Općine Križ, otpad će se prikupljati, razdvajati prema vrsti i kataloškom broju te dalje distribuirati.

reciklažno početak radova 009 reciklažno početak radova 010 reciklažno početak radova 012 reciklažno početak radova 013