Započeli su građevinsko-strojarski radovi na izmjeni starog čeličnog plinovoda sa pripadajućim kućnim priključcima na lokaciji Moslavačke ulice u Novoselcu i to od rotora do Kolodvorske ulice, a vezano uz sanaciju propuštanja plina na spomenutoj lokaciji. Radove na sanaciji propuštanja i izmjeni plinskih cijevi izvodi trgovačko društvo Ivaplin d.o.o. Ivanić-Grad u suradnji s Općinom Križ, a predviđa se da će trajati cca 25 radnih dana.  Riječ je o dionici od cca 700 metara  na kojoj se plinovod nalazi u zoni nogostupa, zelene i asfaltne površine te je dogovoreno da izvođač radova, po završetku istih, napravi i sanaciju javne površine minimalno do nivoa zatečenog stanja, što znači, ponovno asfaltira pješačku stazu.

U periodu provedbe navedenih radova, mole se građani za strpljenje te oprezniju vožnju kolnikom uz dionicu na kojoj se vrše radovi sanacije plinovoda.