Općina Križ već nekoliko godina ponosno nosi naziv Općine – prijatelja djece. Taj je počasni naziv zaslužila brojnim aktivnostima koje se provode u nastojanju da se djeci Općine Križ omogući život u zdravoj okolini, adekvatna zdravstvena zaštita i pedagoški standardi, kvalitetno školstvo te što više sportskih i kulturnih sadržaja.
I ove godine, povodom obilježavanja Svetog Nikole, okupili smo djecu rođenu tijekom 2013. godine, točnije od 1.11.2012. do 1.11.2013. godine i prigodno ih darivati. Ukupno je u tom periodu rođeno 51 djete i to 24 djevojčice i 27 dječaka.
Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić i predsjednik Općinskog vijeća Općine Križ Đuro Paher, čestitali su obiteljima na prinovama te im zahvalili što su doprinijeli porastu nataliteta u Općini Križ.
Uz dar za Svetog Nikolu od Općine Križ u obliku balavaca s natpisom „Općina Križ“, djeca su dobila i poklon-paket tvrtke Euroalba d.o.o. Zagreb, koja je i ove godine donirala NUK proizvode.
Općina Križ po drugi je put organizirala ovakav prijem, a želja je da se tradicija darivanja djece nastavi i tijekom narednih godina kao što se već niz godina izdvajaju sredstva iz Proračuna Općine Križ u obliku novčane pomoći za rođenje djeteta. Za rođenje prvog djeteta roditelj dobiva novčanu pomoć u iznosu 1.500,00 kuna, za rođenje drugog djeteta 1.700,00 kuna, a za rođenje trećeg i svakog daljnjeg djeteta 2.000,00 kuna. U 2014. godini Proračunom Općine Križ predviđeno je 100.000,00 kuna za pomoć roditeljima prilikom rođenja djeteta.