Proteklih mjesec dana na području Općine Križ djelatnici trgovačkog društva Poduzetnička zona Križ d.o.o. Križ, obavljaju čišćenje i uklanjanje obraslog raslinja s parcela u vlasništvu Općine Križ.
Na inicijativu Općine Križ, a zbog učestalog začepljenja i plavljenja vodopravnog kanala kroz naselje Šušnjari, Hrvatske vode očistile su kanal kroz cijelo naselje do kanala Liplenica. Kvalitetno čišćenje kanala trebalo bi spriječiti daljnja plavljenja uslijed velikih padalina.
Radovi čišćenja obraslih parcela nastavljaju se i u narednom periodu u cilju uklanjanja obrasle vegetacije, a posebno ambrozije koja ima štetno djelovanje na zdravlje ljudi. Apelira se i na sve građane Općine Križ da urede svoje zapuštene parcele.