Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić, sklopio je Ugovor o izradi Strategije razvoja turizma na području Općine Križ za razdoblje 2013.-2017. godine s Udrugom Centar za razvoj poduzetništva, Širinec. Riječ je o Ugovoru kojim Općina Križ naručuje izradu spomenute Strategije razvoja turizma u roku od godine dana, a koja bi između ostalog imala za cilj dati analizu mogućnosti prijava na EU natječaje u turizmu. Strategijom se planira definirati ciljeve, potencijale, dionike, vremenski okvir i razvojna ograničenja iste te definirati turistički proizvod koji će biti dugoročno održiv i koji će donositi prihod.

U želji za izradom što kvalitetnije Strategije razvoja turizma na području Općine Križ, Udruga Centar za razvoj poduzetništva već je pokrenula aktivnosti koje imaju za cilj provesti partnerske konzultacije na način da se svi zainteresirani uključe u dijalog oko oblikovanja i promišljanja budućnosti razvoja Općine Križ, na području kontinentalnog turizma.

Proteklog tjedna održana je radionica za članove Općinskog vijeća Općine Križ na kojoj je Renata Hrastić, ispred Udruge Centar za razvoj poduzetništva, prezentirala članovima Općinskog vijeća, Strategiju razvoja turizma na području Općine Križ za razdoblje 2013.-2017. godine. Tijekom zanimljivog predavanja održane su i dvije vježbe tijekom kojih su članovi Općinskog vijeća i sami mogli izraziti svoju viziju turizma na području naše Općine te staviti naglasak na ono po čemu smo prepoznatljivi i što bi moglo biti budući turistički proizvod Općine Križ. U narednom periodu organizirati će se i javna tribina za zainteresirane građane, a sve u cilju izrade što kvalitetnije Strategije razvoja turizma na području Općine Križ za razdoblje 2013.-2017. godine.