IMG_1456Danas je izaslanstvo Općine Križ u sastavu potpredsjednik Općinskog vijeća Zlatko Hrastić i predsjednik Vijeća Mjesnog odbora Vezišće Tihomir Tičak, zajedno s predstavnicima Udruge poklonika Milke Trnine položilo cvijeće i zapalilo svijeću na grobu Milke Trnine na Mirogoju u Zagrebu i to u spomen na dan smrti te slavne operne dive rođene prije 152 godine u Vezišću u Općini Križ.

Izaslanstvo Općine Križ i predstavnici Vijeća Mjesnog odbora Vezišće, tradicionalno su i u Vezišću, pored biste Milke Trnine, položili cvijeće i zapalili svijeću.

Općina Križ vjerno baštini uspomenu na tu veliku opernu divu svjetskog glasa. Osim što je 2013. godine nizom kulturno umjetničkih programa proslavljeno 150 godina rođenja Milke Trnine i izdana prva sveobuhvatna Monografija Milke Trnine, svake godine, tradicionalnim manifestacijama održava se sjećanje na našu Trninu. Tako će već danas Osnovna škola koja nosi njeno ime, bogatim programom proslaviti svoj dan i 225 godina školstva u Križu. Tradicionalni Lipanjski susreti u čast Milke Trnine u njenom rodnom Vezišću, održati će se 20. lipnja 2015. godine, a u prosincu opernim koncertom u suradnji s Operom HNK iz Zagreba obilježiti ćemo rođendan Milke Trnine.

IMG_1451 IMG_1452 IMG_1454 IMG_1460 IMG_1461 IMG_1462 IMG_1465 IMG_1468