Općina Križ I. Izmjenama i dopunama Proračuna Općine Križ za 2024. godinu znatno je povećala sredstva za sufinanciranje osnovnog i srednjeg obrazovanja. Jedan od osnovnih razloga povećanja sredstava je potreba zapošljavanja dva učitelja u programu produženog boravka. Naime raduje činjenica da je Osnovnu školu Milke Trnine ove godine upisalo čak 62 prvašića što je značajno povećanje u odnosu na proteklu godinu kada ih je bilo 46. Veći broj djece rezultirao je i jednim razrednim odjeljenjem više, odnosno i povećanim interesom za produženim boravkom, zbog čega je Općina Križ dala Osnovnoj školi suglasnost na zapošljavanje dva učitelja u programu produženog boravka, za čije plače su sredstva osigurana u Proračunu Općine Križ.

Školska godina započinje 9. rujna 2024. godine, u ponedjeljak, kada će za sve prvašiće biti pripremljen prigodni program, a Općinski načelnik Marko Magdić i ove će ih godine prigodno darivati.