sv florijan 2016 013U povodu blagdana Svetog Florijana, Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić i zamjenik Općinskog načelnika Općine Križ Mladen Rogić, svim dobrovoljnim i profesionalnim vatrogascima iskazali su zahvalnost za iznimnu predanost i hrabrost u tom humanom i časnom pozivu prijemom koji je danas održan u sjedištu Općine Križ.

Prijemu su nazočili predstavnici Upravnog odbora Vatrogasne zajednice Općine Križ predvođeni Predsjednikom Vatrogasne zajednice Općine Križ Brankom Arbanasom. Tradicionalno, prijem u prostorijama Općine Križ, bio je prigoda da se Općinski načelnik zahvali svim dobrovoljnim vatrogascima Općine Križ za dobrovoljni rad na području vatrozaštiti te neupitan doprinosu u svim segmentima društvenog života zajednice. Općinski Načelnik Općine Križ Marko Magdić, istaknuo je uvijek dobru suradnju sa svih 16 dobrovoljnih vatrogasnih društava koja djeluju na području Općine Križ, a okupljaju gotovo 1000 dobrovoljnih vatrogasaca.

Na sam blagdan Svetog Florijana, jučer 04.05.2016. godine, u Kapeli Sv. Vida u Novoselcu velečasni Božo Pinjuh predvodio je svetu misu, na kojoj su nazočili mnogobrojni dobrovoljni vatrogasci Općine Križ kao i Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić.

sv florijan 2016 004 sv florijan 2016 010 sv florijan 2016 017 sv florijan 2016 021