Općini Križ dodijeljena su sredstva Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost za sufinanciranje razvoja pametnih i održivih rješenja i usluga u iznosu od 14.098,00 EUR-a za projekt Razvoj pametnih i održivih rješenja i usluga u Općini Križ. U sklopu tog se projekta planira implementacija platforme Otvorena Općina, za pružanje digitalnih usluga korisnicima, informiranje i komunikaciju s općinskim službama te uvid u funkcioniranje Općine, kao i postavljanje meteostanice i dvije kamere za nadzor prometa.

Svjesni brzog modernog i tehnološkog napretka, digitalnih izazova i inovacija, Općina Križ intenzivno radi na stvaranju uvjeta bržeg, modernijeg i tehnološki naprednijeg rada općinske uprave kao servisa svojih stanovnika. Općina Križ nedavno je na Općinskom vijeću donijela Strategiju pametnog razvoja Općine Križ. Važnost prihvaćanja novih digitalnih tehnologija u današnje vrijeme, temelj je za ubrzavanje administrativnih procesa, smanjenje troškova, veću zaštitu okoliša i jačanje sigurnosti društva. Život bez digitalnih rješenja, moderne tehnologije, pametnih uređaja, interneta i mrežnih povezivanja, danas više nije moguć.

Dosadašnja uspješnost realizacije općinskih društvenih, infrastrukturnih i razvojnih projekata ponukana je željom da Općina Križ bude privlačna i ugodna za rad, boravak i življenje svih njenih stanovnika, gdje se rad cijeni i oplemenjuje te stvara dodatne gospodarske vrijednosti.