Proteklog tjedna održana je osnivačka skupština Šahovskog kluba Sloga Novoselec-Križ, a osnivači kluba su Ranko Bulava, Ivan Frljak, Boris Kovačić, Dražen Piljek, Vlado Rusan, Ivan Tovernić, Darko Verner i Damir Vorel.
Na osnivačkoj skupštini gost je bio i Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić i predsjednik Udruge umirovljenika Općine Križ Ivan Dokmanić. Obojica su izrazili podršku i zaželjeli sreću u daljnjem radu novoosnovanom šahovskom klubu.
Djelatnost kluba bit će: popularizacija šahovske igre, nastupanje u šahovskim ligama, organizacija šahovskih natjecanja te drugi poslovi i djelatnosti određeni zakonom i statutom kluba.
Na osnivačkoj skupštini donesen je Statut šahovskog kluba, te je izabran Upravni odbor od 5 članova (Vorel Damir, Vlado Rusan, Ivan Frljak, Darko Verner i Ivan Tovernić), a za predsjednika je izabran Damir Vorel, dok je tajnik Šahovskog kluba Darko Verner.
Sjedište novoosnovanog šahovskog kluba Sloga Novoselec-Križ je na adresi: Trg sv. Križa 3, 10314 Križ.