U petak 09.12.2016. godine održano je izvanredno zasjedanje Sabora Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Republike Hrvatske, Podružnice Zagrebačka županije – Ogranka Križ, na kojem je razriješeno staro i izabrano novo vodstvo Ogranka.

U nazočnosti pedesetak branitelja s područja Općine Križ, jednoglasno je za novog predsjednika izabran Dražen Sopina. Novi predsjednik istaknuo je kako je osnovna zadaća i cilj oživljavanja ovog ogranka Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Republike Hrvatske, okupljanje i ujedinjavanje te vođenje brige o braniteljskoj populaciji s područja Općine Križ. Naime ova, sada jedina braniteljska udruga na području Općine u narednom periodu planira izraditi popis branitelja Općine Križ, izraditi plan pomoći braniteljima i njihovim obiteljima, sudjelovati u društvenom životu Općine Križ, surađivati s ostalim udrugama te promicanje istine i vrijednosti Domovinskog rata.

Jedan od ciljeva, a to je pronalazak i uređenje prostorija za rad, neće morati ispuniti, budući im je Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić, čestitavši novom predsjedniku, dodijelio   ključeve prostorija za rad u Domu kulture Josip Badalić u Križu, koje su zajedno odmah i razgledali. Općinski načelnik obećao im je svu potporu Općine Križ u njihovom daljnjem radu.

Na ovom izvanrednom saboru izabrana su sva potrebna tijela Ogranka Križ.
Središnji odbor:

1. Blagušević Damir