Svake godine u prvom punom tjednu listopada u Hrvatskoj se obilježava Dječji tjedan. Dječji tjedan je vrijeme naglašavanja važnosti promicanja prava djece te pojačanih akcija i aktivnosti posvećenih djeci kao i usmjeravanje pozornost najšire javnosti prema ostvarivanju prava, potreba i aktivnosti s djecom i za djecu.
Općina Križ imajući u vidu dobrobit i potrebe djece prijavila je projekt te ostvarila 30.000,00 EUR-a za besplatne edukativne i sportske aktivnosti djece od strane Ministarstva demografije i useljeništva i to za provedbu edukativnih, kulturnih i sportskih aktivnosti djece predškolske dobi. Sve aktivnosti koje se provode u sklopu ovog projekta besplatne su i namijenjene djeci starosti od 4 do 7 godina.

Aktivnosti koje se provode su učenje engleskog jezika, poticanje matematičkih znanja i sportski program. U ovi besplatni programi, odnosno aktivnosti traju od rujna 2024. do lipnja 2025. godine i to dva puta tjedno, u vremenu nakon redovitog programa, iza 16 sati, u područnom objektu Dječjeg vrtića Križić-kružić u Školskoj ulici 15, u Križu.

Za sada je programe uključeno ukupno 80 djece. S obzirom na to da ima prostora za upis još 20 djece u ove besplatne programe, svi zainteresirani, bez obzira pohađaju li djeca Dječji vrtić Križić-kružić Križ, a dobi su od 4-7 godina i imaju prebivalište na području Općine Križ, mogu se prijaviti Dječjem vrtiću za uključenje u neki od programa i to na broj telefona: 01/2824528 ili e-mail: info@dv-krizic-kruzic.hr.