Protekle je subote Općina Križ ugostila 160 trkača na CROSS HILL RUNU, utrci koja se po peti put održala u organizaciji Općine Križ i Run Croatije. Ove godine utrku u kategoriji 5 i 10 km te Pivsku milju trčali su trkači većinom ih Hrvatske, no sudjelovao je po jedan državljanin Bosne i Hercegovine, Filipina i Rusije. Publici najatraktivnija je i ove je godine bila utrka Pivska milja na kojoj su natjecatelji ispijali pivo sponzora utrke pivovare Međimurski Lepi dečki. Glavna atrakcija utrke bili su i mladenci Maja i Marko Naglić koji su nakon crkvenog vjenčanja, u bračnu luku doslovno utrčali kroz start utrke te zasluženo dobili finišerske medalje. Istog dana 18. svibnja 2024. godine održan i KRIGL FEST, Craft & gril & rock fest na kojem su za glazbeni spektakl bili zaduženi Westsidersi & Odin S te bend The Jumpin Jigawatts. Za dobru atmosferu na utrci i kasnije na Krigl festu pobrinuo se voditelj Mario Petreković, a sve je to bilo popraćeno i guštanjem u okusima vrhunskih craft piva i to pivovare Pivski mudraci; Crafters; Pivionice; Pivovare Međimurski lepi dečki, Pivovare Slavonica, Križevačke udruge pivara i Drivenik pivovare.

Ovo je prilika da organizatori ujedno zahvale svima koji su sudjelovali u programu, a posebno volonterima bez kojih organizacija ovako velikog događaja ne bi bila moguća. Prije svega zahvale upućujemo članovima Vatrogasne zajednice Općine Križ koji osigurali trasu utrke. Tu su i ostali volonteri od kojih posebno treba spomenuti Dječji vrtić Križić kružić Križ koji je u parku organizirao sportske igre za djecu, kriške gimnazijalce, učenike Srednje škole Ivan Švear Ivanić-Grad, članove Caritasa Župe Uzvišenja Sv. Križa Križ, Foto video klub 35mm i Limenu glazbu DVD-a Križ. Osim volonterima, zahvaljujemo se i sponzorima koji su pomogli i organizacijski, ali i u vrijednim nagradama koje su dodijeljene najboljima. Sponzori: Tokić d.o.o. Sesvete, Old Pilot’s Gin, Meal pass, Akton d.o.o. Zagreb, Veggie d.o.o. Razljev, Animago d.o.o. Križ, Seoski turizam Moslavačka priča Velika Ludina, Seoski turizam Kezele, Šumećani, Hotel Sport Ivanić-Grad; Pizzerija Rošo Ivanić-Grad; Feromihin d.o.o. Novoselec, Jabuka LDC d.o.o. Ivanić-Grad, PRO VILA d.o.o. Zagreb.

Hvala svima i vidimo se 2025. godine!

Pobjednici CROSS HILL RUN KRIŽ 2024.

Pivska milja:

Muški