Projekt izgradnje javne rasvjete  Industrijske ceste u Križu i Novoselcu, odobren je za sufinanciranje na natječaju Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost. Riječ je o projektu izgradnje javne rasvjete u cilju poboljšanja energetske učinkovitosti. Pravo na korištenje sredstva Fonda radi financiranja projekata u području energetske učinkovitosti ostvarilo je 93 ponuditelja s projektima ukupne vrijednosti gotovo 112 milijuna kuna, a sredstva financijske pomoći Fonda iznositi će ukupno preko 59 milijuna kuna.
U financiranju projekta izgradnje javne rasvjete  Industrijske ceste u Križu i Novoselcu, Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost sudjelovati će s 40% cjelokupne investicije u projektu vrijednom gotovo pola milijuna kuna.