Predstavnici Općine Križ na čelu s Općinskim načelnikom Općine Križ Markom Magdićem, članovi Udruge branitelja Općine Križ te ostalih udruga proizašlih iz Domovinskog rata kao i predstavnici udruga građana Općine Križ, dana 04. kolovoza 2023. godine, posjetom Spomen sobi poginulih branitelja Domovinskog rata u Galeriji Križ, polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća kod centralnih križeva na groblju u Križu i Rečici Kriškoj, odali su počast svima onima koji su nas zadužili svojim životima i borbom te zbog kojih danas živimo na slobodnom teritoriju Republike Hrvatske. Tradicionalno, dana 05. kolovoza 2023. godine, na sam Dan pobjede i domovinske zahvalnosti te Dan hrvatskih branitelja, služena je Sveta misa u Župnoj crkvi Uzvišenja Svetog Križa u Križu.