Općina Križ ostvarila je bespovratnu potporu Zagrebačke županije za sufinanciranje izrade projektne dokumentacije u 2016. godini i to za izradu projektne dokumentacije za rekonstrukciju Selske ulice u Novoselcu u iznosu od 67.500,00 kn što iznosi 80% od ukupne vrijednosti ugovorene cijene izrade dokumentacije u iznosu od 84.375,00 kn.

Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić sa Županom Zagrebačke županije Stjepanom Kožićem, sklopio je ugovor o dodjeli kapitalne pomoći za izgradnju i uređenje infrastrukture na ruralnim prostorima jedinica loklane samouprave i to za obnovu društvenog i vatrogasnog doma u Johovcu – sanaciju krovišta u iznosu od 70.000,00 kn; ukupne vrijednosti radova 149.996,39 kn.