Sudionici 3. tradicionalnog hodanja hrvatskih branitelja i stradalnika Domovinskog rata “Jedno srce – jedna duša od Vukovara do Dubrovnika 2024.” danas su posjetili i Općinu Križ na svom putu dugom 33 dana od Vukovara do Dubrovnika. Ugostio ih je predsjednik Općinskog vijeća Općine Križ Zlatko Hrastić i predstavnici Udruge branitelja Općine Križ u Galeriji Križ gdje su zajedno sudionici ovog projekta posjetili Spomen sobu poginulih branitelja.

UHDDR Krapinsko-zagorje Županije s partnerima treću godinu za redom provodi projekt kojem je pokrovitelj Vlada Republike Hrvatske, a logističku podršku daje Ministarstvo hrvatskih branitelja, Ministarstvo obrane i Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske. Cilj projekta je promicanje, očuvanje vrijednosti i stvaranje pozitivne percepcije javnosti o Domovinskom ratu, zaštiti dostojanstva i vrednovanju doprinosa hrvatskih branitelja.