Na temelju članka 6. Zakona o zaštiti od elementarnih nepogoda („Narodne novine“ broj 73/97), poljoprivredni proizvođači dužni su u roku od tri dana zaključno s 21.05.2015. godine (četvrtak) prijaviti štetu u Općini Križ na propisanom obrascu kojeg mogu podići u Općini Križ, kojeg osobno popunjavaju i potpisuju! Popunjeni obrazac predaje se na urudžbeni zapisnik u Općini Križ.

U obrazac prijave štete na poljoprivrednim površinama obavezno navesti brojeve katastarskih čestica, kao i površine tih čestica. Posebno treba naglasiti da se podaci za voće i vinograde trebaju iskazati u broju stabala ili trsova, a ne hektara. Potrebno je iskazati visinu štete u kunama i postocima prema osobnoj procjeni.

Po primitku prijava, Općinsko povjerenstvo će iste obraditi i podnijeti izvješće o elementarnoj nepogodi Županijskom povjerenstvu.

Osigurana imovina koja je osigurana od rizika kod osiguravajućeg društva, ne prijavljuje se, budući da prema Zakonu o zaštiti od elementarnih nepogoda (NN br.73/97) nema pravo na pomoć iz državnog proračuna.

Rok za podnošenje prijava je zaključno sa 21.05.2015. (četvrtak), nakon toga dana prijave se više neće primati, a nepotpune i nepravilno ispunjene obrasce Povjerenstvo neće uzimati u razmatranje i daljnju obradu.

Obrazac prijave štete

U Križu,  19.05.2015.