JAVNI POZIV za isticanje kandidature za izbor članova i zamjenika članova Savjeta mladih Općine Križ objavljuje se na temelju Zaključka Općinskog vijeća Općine Križ o utvrđivanju teksta Javnog poziva za isticanje kandidature za izbor članova i zamjenika članova Savjeta mladih Općine Križ (KLASA: 021-01/14-01/01, URBROJ: 238/16-01-14-2 od 22.10.2014. godine). Kandidature za članove Savjeta mladih i njihove zamjenike temeljem Javnog poziva mogu istaći udruge koje su sukladno statutu ciljno i prema djelatnostima opredijeljene za rad s mladima i za mlade, učenička vijeća, studentski zborovi, podmladci političkih stranaka i neformalnih skupina mladih (skupina od najmanje 20 mladih), sa sjedištem ili boravištem na području Općine Križ. Kandidati za članove Savjeta mladih i njihovi zamjenici, u trenutku podnošenja kandidature za članove i zamjenike Savjeta mladih moraju biti u dobi od navršenih petnaest (15) do navršenih trideset (30) godina s prebivalištem ili boravištem na području Općine Križ.
Prijedlozi ovlaštenih predlagatelja obvezno sadrže sljedeće podatke:

1. naziv i sjedište ovlaštenog predlagatelja
  2. podatke o kandidatu (ime i prezime, datum i godina rođenja, prebivalište ili boravište)
  3. obrazloženje prijedloga

Pisani i obrazloženi prijedlozi ovlaštenih predlagatelja zajedno sa potpisanim Izjavama o prihvaćanju kandidature svakog pojedinog kandidata dostavljaju se osobno u općinsku upravu Općine Križ ili poštom na adresu: Općina Križ, Trg Svetog Križa 5, 10314 Križ, Odbor za izbor i imenovanja Općinskog vijeća Općine Križ, s naznakom: Prijedlog kandidata za izbor članova i zamjenika članova Savjeta mladih Općine Križ. Prijedlog kandidata i njihovih zamjenika koji je nepravovremen, nepotpun ili nepravilno sastavljen neće se razmatrati. Rok za dostavu prijedloga je 15 dana od objave ovog javnog poziva na web stranici Općine Križ, zaključno sa 19.11.2014. godine.
Odbor za izbor i imenovanja Općinskog vijeća Općine Križ izvršit će provjeru formalnih uvjeta prijavljenih kandidata u roku od 15 dana od isteka roka za podnošenje prijava. Izvješće o provjeri formalnih uvjeta, te utvrđivanju popisa važećih kandidatura, Odbor za izbor i imenovanja Općinskog vijeća Općine Križ sastavit će u roku 15 dana od isteka roka za podnošenje prijava. Izvješće se dostavlja Općinskom vijeću Općine Križ i objavljuje se na web stranici Općine Križ. Općinsko vijeće Općine Križ na prvoj sjednici nakon objave popisa važećih kandidatura za članove i zamjenike članova Savjeta mladih raspravlja izvješće o provjeri formalnih uvjeta i s popisa važećih kandidatura za članove i zamjenike članova Savjeta mladih tajnim glasovanjem bira članove i zamjenike članova Savjeta mladih Općine Križ na vrijeme od tri godine.

OBRAZAC – PRIJEDLOG KANDIDATURE ZA ČLANA/ZAMJENIKA SAVJETA MLADIH
IZJAVA O PRIHVAĆANJU KNDIDATURE