Dana, 5. prosinca 2013. na bečkom Sveučilištu za glazbu i dramske umjetnosti (Universität für Musik und Darstellende Kunst Wien) održan je koncert u čast 150. godina rođenja Milke Trnine pod nazivom Hommage á Milka Trnina, u sklopu 9. festivala hrvatske glazbe u Beču. Nastupali su mladi glazbenici i mezzosopranistica Dubravka Šeparović Mušović. Program je obuhvaćao hrvatske i svjetske skladatelje. U punoj Joseph Haydn sali mladi su glazbenici priredili koncert vrhunskog užitka u glazbi i to za visoke uzvanike kao što su veleposlanik Hrvatske u Austriji Gordan Bakota, umjetnički ravnatelj Festivala Davor Merkaš i drugi uzvanici među kojima su bili i predstavnici rodnog kraja Milke Trnine i to Predsjednik Općinskog vijeća Općine Križ Đuro Paher i Sandra Crnković, viša stručna suradnica u Odsjeku za društvene djelatnosti.

Publiku i eminentne goste pozdravila je urednica monografije o Milki Trnini, ministrica savjetnica za kulturu u Veleposlanstvu RH u Austriji, muzikologinja Zdenka Weber.
Dr. Weber se je posebno založila za promociju ove hrvatske operne legende u austrijskom glavnom gradu i brojnoj je bečkoj publici znalački približila život i rad Milke Trnine koja je ostavila svoj trag i u Beču.

Na sveučilištu na kojem je 1883. apsolvirala Milka Trnina, mladi hrvatski i austrijski glazbenici, još jednim u nizu vrhunskih glazbenih događaja oplemenili su godinu u kojoj obilježavamo 150. godina rođenja velike Milke Trnine.

VEČERNJI LIST-ČLANAK OKONCERTU U BEČU