Vizual Za osmijeh djeteta 1Općina Križ, kao članica Udruge općina i Općina prijatelj djece, pridružuje se humanitarnoj akciji „Zajedno za osmijeh djeteta u bolnici“ koju provode Gradovi i općine – prijatelji djece, društva Naša djeca i ostale partnerske i suradničke organizacije i udruge s ciljem prikupljanja financijskih sredstava za opremanje dječjih odjela sa sklopivim krevetima i stolicama za boravak uz dijete tijekom hospitalizacije u bolnicama diljem Hrvatske.

Savez društava Naša djeca Hrvatske također želi podići svijest šire i stručne javnosti o značenju humanizacije bolničkoga liječenja te o konkretnim rezultatima koji se već 15 godina postižu akcijom „Za osmijeh djeteta u bolnici“ u 37 hrvatskih bolnica i dječjih odjela u Hrvatskoj.
Akcija traje do 25. svibnja 2015., a moguće ju je podržati pozivom na broj 060 9005 (cijena po pozivu 6,25 kn, PDV uključen) i tako donirati 5 kn za brojnu hospitaliziranu djecu i njihove roditelje.

Humanitarna akcija “Zajedno za osmijeh djeteta u bolnici”