Nakon svečanog božićnog koncerta u Vezišću te koncerta Limene glazbe DVD-a Križ, ove su nedjelje, posljednje adventske nedjelje uoči Božića, Općina Križ i njene vrijedne udruge, organizirale veselo adventsko druženje.

S početkom svete mise u 9,00 sati 18. prosinca 2022. godine u parku u Križu krenula je akcija prodaje kolača i drugih proizvoda za potrebite župnog Caritasa Župe Križ i to ispred crkve Uzvišenja Sv. Križa, a već prije 11,00 sati, tradicionalno svi su kolači bili prodani. Adventsko druženje nastavilo se od 12,00 sati uz adventski sajam i tamburaški sastav Bisere na prodajnom platou u parku u centru Križa. Općina Križ za sve je posjetitelje organizirala fiš i grah gulaš, a Udruga branitelja Općine Križ ribice dok su se članovi  Udruge vinogradara i vinara Škaf Križ dijeleći kuhano vino, pobrinuli da svima bude toplo. Naravno, za slatko se pobrinulo Društvo Naša djeca Vladimir Nazor iz Križa, a Amatersko kazalište Josip Badalić iz Križa organiziralo je u svojim prostorijama u parku u Križu, druženje s Djedom Božićnjakom. Spomenimo i da su adventsko druženje upotpunili izlagači s prigodnom ponudom, a na sajmu su se mogle pronaći i rukotvorine odgojiteljica Dječjeg vrtića Križić-kružić koje su ujedno u 16,00 sati u Domu kulture Josip Badalić u Križu, odigrale za sve mališane, besplatnu predstava Medvjedićeva želja. Spomenimo i da je na adventsko druženje iz Katedrale u Zagrebu stiglo Betlehemsko svjetlo mira, kojeg su donijeli članovi Odreda izviđača Siniša Pavković Križ. Općina Križ zahvaljuje svim svojim udrugama, izlagačima i posjetiteljima što su dobrom atmosferom i blagdanskim duhom ispunili dane uoči Božića, sa željom da se tako dobra suradnja nastavi i nadalje.