I ove godine uoči Božića, Općina Križ i Centar za razvoj poduzetništva, Širinec, organiziraju prigodni Adventski sajam. Tijekom tri dana, i to u petak 20.12.2013. godine od 17,00-22,00 sata, subotu 21.12.2013. godine od 17,00-22,00 sata te u nedjelju 22.12.2013. od 10,00-22,00 sata, desetak izlagača prodavati će svoje unikatne proizvode na parkiralištu Zagrebačke 7 u Križu.
Uz kuhano vino, božićne pjesme i prigodan božićni asortiman proizvoda, želja nam je unijeti duh Božića u Općinu Križ. U petak će za sve posjetitelje sajma nastupiti zbor Udruge umirovljenika Općine Križ, u subotu nastupa Limena glazba DVD-a Križ, a u nedjelju u večernjim satima uživajte u pjesmi Kulturno umjetničkog društva Graničar. Nadamo se da ćete nam se pridružiti, jer smo za sve vas pripremili mnogo božićne radosti. Udruga Bijeli jelen organizira humanitarnu tombolu, a s humanitarnim ciljem i Lovačko društvo Vidra u subotu će dijeliti besplatno gulaš te Udruga vinogradara i vinara Škaf, kuhano vino. Svakog dana pripremili smo i bogatu ugostiteljsku ponudu.