Tijekom 2013. godine Općina Križ, nizom se kulturnih manifestacija prisjetila svoje slavne sugrađanke Milke Trnine. Ove se godine obilježava 150. obljetnica njena rođenja u maloj mlinarskoj kučici na Sipu u Vezišću. S ponosom se njeni Vezišćani i svi stanovnici Općine Križ svake godine prisjećaju njene umjetničke veličine Božićnim koncertom Trnini u čast.

I u godini koju je Općinsko vijeće Općine Križ proglasilo Godinom Milke Trnine ta se tradicija nastavlja. Jubilarni 150. rođendan Milke Trnine proslaviti ćemo u nazočnosti i  pod pokroviteljstvom Predsjednika Republike Hrvatske prof. dr. sc. Ive Josipovića. Općina Križ Vas poziva na Svečani Božićni koncert u suradnji s Operom HNK iz Zagreba i dodjelu Plakete Milke Trnine, dana 18.12.2013. godine s početkom u 20,00 sati u Domu kulture Josip Badalić u Križu.
Nastupaju:
Siniša Hapač, prvak opere, bariton