Posjet spomen sobi branitelja

Izaslanstvo Općine Križ predvođeno Općinskim načelnikom Općine Križ Markom Magdićem, obilježilo je danas blagdan, Dan neovisnosti, posjetom Spomen sobi poginulih branitelja Domovinskog rata u Galeriji Križ.
Dan neovisnosti, 8. listopada, u Republici Hrvatskoj državni je blagdan kojim se obilježava povijesna odluka Sabora donesena 1991. godine. Hrvatski Sabor dana 8. listopada 1991. godine donio je odluku o raskidu državno-pravnih odnosa s bivšom federativnom državom Jugoslavijom. Tim činom proglašena je neovisnost Republike Hrvatske.

Čestitka Općinskog načelnika Općine Križ

Dan neovisnosti prigoda je za iskazivanje zahvalnosti svima koji su u uspostavljanje i očuvanje hrvatske neovisnosti uložili viziju, ideale, rad, znanje i iskustvo, a poglavito za iskazivanje dužnog poštovanja svim poginulim, nestalim i zatočenim hrvatskim braniteljima te civilnim žrtvama Domovinskog rata.
U ime Općine Križ, svima njima iskazujem duboku i iskrenu zahvalnost, a građanima Općine Križ čestitam Dan neovisnosti.

Općinski načelnik Općine Križ:
Marko Magdić, struč. spec. oec.