Dana 1. listopada obilježava se Međunarodni dan starijih osoba kojeg je proglasila  Glavna Skupština Ujedinjenih naroda 14. prosinca 1990.godine, da bi se naglasila važnost osiguravanja životne sredine koja se može prilagoditi potrebama i sposobnostima stanovnika treće dobi.  Proglašenjem međunarodnog dana starijih osoba želi se potaknuti države da starijim članovima osiguraju zadovoljenje njihovih potreba i omoguće im sudjelovanje u društvu u skladu s njihovim fizičkim i intelektualnim sposobnostima.
Tradicionalno, u povodu međunarodnog dana starijih osoba, izaslanstvo Općine Križ u suradnji s Općinskom organizacijom Crvenog križa Križ darivati će starije osobe s područja Općine. Posjet nekoliko osoba starijih od 90 godina te darivanje prigodnim poklon paketima održat će se dana 1. listopada 2013. godine s početkom u 09,00 sati.