drobilicaSmijeh liječi a kultura uzdiže…

Rečenica je to s kojom je na Narodnom radiju najavljen proigram 28. Badalićevih dana, tradicionalne manifestacije Općine križ koja započinje danas 03.06.2016. godine i traje do subote 04.06.2016. godine.

Badalićevi dani tradicionalno započinju dodjelom Plakete Josip Badalić. Ove godine sukladno Odluci Općinskog vijeća Općine Križ donesenoj na 27. sjednici Općinskog vijeća održanoj dan 19.05.2016. godine, Plaketa će biti dodijeljena 03.06.2016. godine s početkom u 19 sati u Galeriji Križ, i to Irini Masnikosa, najboljoj studentici studija ruskog jezika i književnosti na Katedri za ruski jezik i Katedri za rusku književnost, Odsjeka za istočnoslavenske jezike i književnost, Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu za akademsku godinu 2015./2016.

Od 19:30 u istom prostoru biti će otvorenje izložbe slika 4. Likovno trijenale Moslavine na kojoj će biti predstavljena recentna umjetnička djela desetak autora s područja Moslavine kojima je ponuđena potpuna sloboda u izboru načina i medija stvaranja umjetničkih djela.

Idućeg dana u subotu 04.06.2016. godine s početkom u 19 sati očekuje vas također besplatan program u Domu kulture Josip Badalić, a riječ je o predstavi, komediji Drobilica autora Vida Baloga i Denisa Bašića. Riječ je o satiričnom prikazu društva, raznim imitacijama i sličnim doskočicama koje će vas zasigurno nasmijati.

Obavještavamo sve zainteresirane da se planirani koncert klape Adriaticum iz Šibenika koji se trebao održati u sklopu 28. Badalićevih dana u petak 03.06.2016. godine, na žalost neće održati zbog otkazivanja istog od strane izvođača.

[audioplayer file=”http://www.opcina-kriz.hr/kriz/wp-content/uploads/2016/06/tzg.mp3″ titles=”Badalicevi dani” artists=”Opcina Kriz” track=”ffff00″]