Ansambl otiumKatarina Milka Trnina,  najveća hrvatska i jedna od najvećih opernih umjetnica u cijeloj povijesti opere, rođena je u Vezišću 19. 12. 1863. godine, a umrla u Zagrebu 18. 05. 1941. godine. Dan smrti Milke Trnine, Općina Križ svake godine obilježava na poseban način. Ove godine njene umjetničke veličine prisjetiti ćemo se koncertom pod nazivom La Rejouissancce, Ansambla za ranu glazbu Otium koji će se održati u crkvi Uzvišenja sv. Križa u Križu i to u utorak 17. svibnja 2016. godine s početkom u 18 sati. Koncert je besplatan, a realiziran je uz potporu Ministarstva kulture i Općine Križ.

Ansambl za ranu glazbu Otium čine Ivana Bičanić (sopran), Taida Patafta (alt) i Igor Peteh (tenor). Ansambl njeguje klasičnu vokalnu polifoniju iz razdoblja renesanse i ranog baroka.

Na sam dan smrti Milke Trnine, 18.05.2016. godine (srijeda), predstavnici Općine Križ i Mjesnog odbora Vezišće, položiti će cvijeće i zapaliti svijeće ispred biste Milke Trnine u Vezišću.