Predmet natječaja je dodjela potpora za organiziranje manifestacija koje su značajne za turističku ponudu i razvoj turizma na području Zagrebačke županije. Sredstva potpore namijenjena su za organizaciju manifestacija kao glavnog motiva dolaska turista na područje Zagrebačke županije. Potpore se dodjeljuju temeljem Odluke o kriterijima i postupku dodjele potpora manifestacijama značajnim za turističku ponudu Zagrebačke županije od 22. veljače 2016., KLASA:022-01/16-01/07, URBROJ: 238/1-03-16-32 (u daljnjem tekstu: Odluka).

Manifestacija značajna za turističku ponudu Zagrebačke županije u smislu ovog Natječaja je svaka gospodarska, kulturna, sportska ili druga manifestacija koja se održava na području Zagrebačke županije, a potiče razvitak turističke djelatnosti u lokalnim jedinicama ako se njenim održavanjem obogaćuje turistička ponuda, čuva i oživljava kultura, tradicija i narodni običaji te promiče razvoj turizma.

Više o natječaju kao i sve potrebne obrasce možete pronaći na www.zagrebacka-zupanija.hr