Predstavnici Općine Križ na čelu s predsjednikom Općinskog vijeća Općine Križ Zlatkom Hrastićem, članovi Udruge branitelja Općine Križ, predstavnici roditelja poginulih branitelja kao i predstavnici udruga građana Općine Križ, dana 02. kolovoza 2024. godine, posjetom Spomen sobi poginulih branitelja Domovinskog rata u Galeriji Križ, polaganjem vijenaca i paljenjem lampiona kod centralnih križeva na groblju u Križu i Rečici Kriškoj, odali su počast svima onima koji su nas zadužili svojim životima i borbom te zbog kojih danas živimo na slobodnom teritoriju Republike Hrvatske. Tradicionalno, dana 05. kolovoza 2024. godine, na sam Dan pobjede i domovinske zahvalnosti te Dan hrvatskih branitelja, u 11 sati biti će služena Sveta misa u Župnoj crkvi Uzvišenja Svetog Križa u Križu.