Prije dvije godine započeli su radovi u sklopu kojih je uređeno 500 m pješačke i biciklističke staze u Industrijskoj cesti. Nakon izrade potrebne dokumentacije te ishođenja svih potrebnih dozvola, ostvarivanja sufinanciranja u iznosu od 40.000,00 EUR-a Zagrebačke županije i 49.000,00 Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije, proveden je postupak javne nabave te je odabran izvođač radova. Ukupna vrijednost ugovorenih radova koji uključuju izradu 700 m nogostupa s biciklističkom stazom širine 2 m i sustava oborinske odvodnje, iznosi oko 215.000,00 EUR-a.

Radovi su započeli, a očekuje se da bi trebali, ovisno o vremenskim prilikama, biti završeni kroz naredna tri mjeseca.

S obzirom na to da će se radovi odvijaju dijelom i na kolniku, očekuje se otežano prometovanje Industrijskom cestom te se mole sudionici u prometu na razumijevanje.