Na temelju Ugovora o deratizaciji na području Općine Križ za 2016. godinu, a u cilju provođenja preventivno sanitarnih mjera zaštite ljudi, privrednih dobara i objekata, tvrtka Škarda-sanitarna zaštita d.o.o. Čazma obavještava o planu deratizacije na području Općine Križ koji će se provoditi prema sljedećem rasporedu:

02. studeni 2016. OBEDIŠĆE, OKEŠINEC I VEZIŠĆE
03. studeni 2016. RAZLJEV, REČICA KRIŠKA I KONŠČANI
04. studeni 2016. NOVOSELEC
05. studeni 2016. VELIKA HRASTELNICA, MALA HRASTELNICA, JOHOVEC, ŠIRINEC I BUNJANI
07. studeni 2016. ŠUŠNJARI, GORNJI PRNJAROVAC, DONJI PRNJAROVAC I KRIŽ
08. studeni 2016. KRIŽ
09. studeni 2016. KRIŽ

Deratizacija će svakog navedenog dana započeti u 9,00 sati, a u slučaju lošeg vremena (oborine) prenosi se na slijedeći naredni dan bez padavina. Rodenticidi koje koriste kod  usluge deratizacije odobreni su listom Ministarstva zdravlja Republike Hrvatske i imaju    kumulatino antikoagulacijsko djelovanje (antikoagulant II gener). Vrlo su efikasni u suzbijanju glodavaca na području javnog zdravstva i komunalne higijene. MZRH stavilo ih je u promet i upisani su u registar biocidnih pripravaka. Nisu opasni za zdravlje ljudi i domaće životinje u količinama koje se koriste kod deratizacije. Aktivna tvar je bromadialon (0,005%), te denatonium benzoate (0,001%). Kontakt osoba Tomislav Šepak, sanit.ing. 099/2533-004.