Koncert Puhačkog orkestra „Lira“

Ne propustite Koncert Puhačkog orkestra „Lira“ i glazbeno putovanje oko svijeta!
Domu kulture „Josip Badalić“ Križ, 14. rujna, subota u 18 sati.
Puhački orkestar ̋Lira ̋ dolazi iz Općine Kraljevec na Sutli. Trenutno broji pedesetak članova zahvaljujući ponajprije mlađim naraštajima koji se redovno svake godine školuju u glazbenim školama te se priključuju orkestru. Na taj način nastavlja se i njeguje tradicija sviranja u kraljevečkom kraju koja postoji desetljećima.
Orkestar nastupa na svim manifestacijama svoje Općine Kraljevec na Sutli, a rado se odaziva i na sve ostale događaje izvan područja općine i županije.
Opus orkestra raznolik je – sviraju se zagorske pjesme, valceri i polke, marševi ali i obrade svjetski poznatih skladatelja ̋. Sve se to moglo čuti na njihovom prvom proljetnom koncertu naziva ̋Put oko svijeta ̋ održanom u Kraljevcu na Sutli u travnju 2023. godine. Koncert je svojim konceptom zainteresirao publiku, tako da je izvođen još nekoliko puta diljem Hrvatske! Orkestrom od 2021. godine ravna maestro Igor Kralj.