Izložba udruge Ženske ruke u Galeriji Križ

Ženske ruke sveti nikola 045Ovog petka, 4. prosinca 2015. godine  održana je prigodna adventska izložba udruge Ženske ruke u Galeriji Križ. Članice Udruge predstavile su posjetiteljima svoj rad i to u obliku predmeta, nakita i ukrasa izrađenih od recikliranog tekstila. Osim izložbe radova koja je bila prodajnog karaktera, najmlađe posjetitelje razveselio je dolazak Svetog Nikole i njegovih pomoćnika, malih vražića koji su dječicu darivali slatkišima i šibama.

Kako je bilo pogledajte u foto galeriji.

OBAVIJEST O JEDNOKRATNOJ NOVČANOJ POMOĆI UMIROVLJENICIMA I NEZAPOSLENIM OSOBAMA

Ove godine Općina Križ, umjesto jednokratne novčane pomoći u novcu, dijeliti će prigodnu jednokratnu novčanu pomoć u naravi sukladno Odlukama Općinskog vijeća Općine Križ od 03.12.2015. godine.

UMIROVLJENICI

Pravo na dar u naravi u vrijednosti od =100,00 kuna po osobi, ostvaruju umirovljenici s prebivalištem na području Općine Križ, s visinom mirovine do 2.000,00 kuna, uključujući i 2.000,00 kuna. Podjela Potvrda dara u naravi obavljati će se preko Udruge umirovljenika Općine Križ, uz predočenje osobne iskaznice i dokumenta na kojem je vidljiv iznos mirovine.

Podjela Potvrde dara u naravi  za umirovljenike obavljati će se

od 09.12.2015. (srijeda) do 11.12.2015. (petak)

• od 8 do 13 sati u Domu umirovljenika u Križu

NEZAPOSLENI

Podjela Potvrda dara u naravi nezaposlenim osobama s prebivalištem na području Općine Križ i to također u vrijednosti dara od =100,00 kuna po nezaposlenoj osobi, prijavljenoj u evidenciji Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, Područne službe Zagreb, Ispostave Ivanić-Grad prema popisu do dana 30.11.2015. godine, obavljati će se u Općini Križ uz predočenje osobne iskaznice.

Podjela Potvrde dara u naravi  za nezaposlene osobe obavljati će se

od 09.12.2015. (srijeda) do 11.12.2015. (petak)

• od 8 do 14 sati u zgradi Općine Križ, na šalteru Hrvatskog zavoda za zapošljavanje.

Potvrde dara u naravi moći će se jednokratno iskoristiti u razdoblju od 09.12.2015. do 20.12.2015. godine, u bilo kojoj od prodavaonica koje su pristale sklopiti ugovor s Općinom Križ, a to su sljedeće:

• Lonia u Križu i Novoselcu
  • Mlin i pekare u Križu, Novoselcu, Obedišću i Rečici Kriškoj