Započeo Advent

Adventski vijenac 2015 018Jučer je nakon Svete mise, ispred Župne crkve Uzvišenja Sv. Križa, župnik Božo Pinjuh s okupljenim vjernicima, zapalio prvu adventsku svijeću. Prema crkvenim regulama, od dana Sv. Katarine počinje propisani četverotjedni post ili božićna priprava koja traje točno mjesec dana. U novije vrijeme sve prisutniji znak Adventa, koji ukazuje na Božić i poziva na obiteljsku molitvu je adventski vijenac, koji se plete od zimzelenih grančica, ali tako da nema početka ni kraja, što označava vječnost. U vijenac se umeću četiri svijeće koje označavaju četiri razdjelnice u ljudskoj povijesti: stvaranje, utjelovljenje, otkupljenje i svršetak. Prve adventske nedjelje pali se prva svijeća i tako redom do Božića kada gore sve četiri.

Adventski vijenac 2015 006 Adventski vijenac 2015 013 Adventski vijenac 2015 024 Adventski vijenac 2015 028

Informacija o natječajima u tijeku iz Programa ruralnog razvoja

Natječaj za provedbu podmjere 4.1., operacija 4.1.1. – sektor svinjogojstva i peradarstva

ROK ZA PODNOŠENJE ZAHTJEVA: OD 4. STUDENI  2015. DO 15. SIJEČNJA 2016.

U Narodnim novinama, broj br. 121/15, objavljen je natječaj za provedbu podmjere 4.1. »Potpora za ulaganja u poljoprivredna gospodarstva« provedba operacije 4.1.1. »Restrukturiranje, modernizacija i povećanje konkurentnosti poljoprivrednih gospodarstava« – sektor svinjogojstva i peradarstva.

LINK: http://ruralnirazvoj.hr/aktualni-natjecaji/natjecaj-za-provedbu-podmjere-4-1-potpora-za-ulaganja-u-poljoprivredna-gospodarstva-provedba-operacije-4-1-1-restrukturiranje-modernizacija-i-povecanje-konkurentnosti-poljoprivrednih/

Natječaj za provedbu podmjere 4.1., operacija 4.1.1. – sektor voća i povrća

ROK ZA PODNOŠENJE ZAHTJEVA: OD 4. STUDENI  2015. DO 15. SIJEČNJA 2016.

U Narodnim novinama, broj br. 121/15, objavljen je natječaj za provedbu podmjere 4.1. »Potpora za ulaganja u poljoprivredna gospodarstva« provedba operacije 4.1.1. »Restrukturiranje, modernizacija i povećanje konkurentnosti poljoprivrednih gospodarstava« – sektor voća i povrća .

LINK: http://ruralnirazvoj.hr/aktualni-natjecaji/natjecaj-za-provedbu-podmjere-4-1-operacija-4-1-1-sektor-voca-i-povrca/

Natječaj za podmjeru 4.3., tipa operacije 4.3.3. “Ulaganje u šumsku infrastrukturu”

ROK ZA PODNOŠENJE ZAHTJEVA: OD 18. STUDENI 2015. DO 7. LIPANJ 2016

U Narodnim novinama broj 125/15 objavljen je natječaj za provedbu podmjere 4.3. „Potpora za ulaganja u infrastrukturu vezano uz razvoj, modernizaciju i prilagodbu poljoprivrede i šumarstva“, operacije 4.3.3. „Ulaganje u šumsku infrastrukturu“ iz Programa ruralnog razvoja Republike Hrvatske za razdoblje 2014. – 2020. LINK:  http://narodne-novine.nn.hr/clanci/oglasi/2784841.html

Natječaj za provedbu podmjere 4.1.– provedba operacije 4.1.2. “Zbrinjavanje, rukovanje i korištenje stajskog gnojiva u cilju smanjenja štetnog utjeca…

ROK ZA PODNOŠENJE ZAHTJEVA: OD 26. STUDENI  2015. DO 27. SIJEČNJA 2016.

U Narodnim novinama broj  128/15 objavljen natječaj za provedbu podmjere 4.1. “Potpora za ulaganja u poljoprivredna gospodarstva« – provedba operacije 4.1.2. »Zbrinjavanje, rukovanje i korištenje stajskog gnojiva u cilju smanjenja štetnog utjecaja na okoliš”.

LINK: http://www.apprrr.hr/objavljen-natjecaj-za-operaciju-412-%E2%80%9Czbrinjavanje-rukovanje-i-koristenje-stajskog-gnojiva-u-cilju-smanjenja-stetnog-utjecaja-na-okolis%E2%80%9D–1713.aspx

Večer pjesme i plesa – Koncert za Katarinje

7Koncert za Katarinje održan je u petak u Domu kulture Josip Badalić u organizaciji Udruge umirovljenika Općine Križ i pod pokroviteljstvom Općinskog načelnika Marka Magdića. Nastupili su zborovi udruga umirovljenika iz Dubrave, Ivanić Grada i Križa kao i KUD „Mijo Stuparić“ iz Ludine. Osim koncerta koji je pozitivnom energijom i veseljem oduševio publiku, postavljena je i izložba slika i ručnih radova članica Udruge umirovljenika Općine Križ. Udruga umirovljenika jedna je od vrlo aktivnih udruga u Općini Križ, broji preko 500 članova a bave se mnogim aktivnostima u kojima okupljaju članove treće životne dobi oko raznih interesnih područja njihova života a to su zdravlje, izleti, socijalna i generacijska ispomoć, ples i pjesma, umjetnički interesi, hobiji, druženje i zabava. Udruga je željela široj javnosti i svojim prijateljskim udrugama ukazati na svoj rad te tako organizirala svoj prvi Koncert za Katarinje koji će postati tradicionalan. Udruga se zahvaljuje svima koji su pomagali da bi ovaj koncert bio uspješan osobito Općinskom načelniku Marku Magdiću i obitelji Šatović.