OBAVIJEST O REGULACIJI  PROMETA POVODOM BLAGDANA SVIH SVETIH

Za blagdan Svih svetih u dane 31.10.2015. (subota) i 01.11.2015. godine (nedjelja) od 7 do 19 sati, na prilaznim pravcima prema mjesnom groblju Križ, regulacija prometa organizira se na slijedeći način:

• Promet u Zagrebačkoj ulici je jednosmjeran od raskrižja sa županijskom cestom u smjeru Križa do raskrižja sa Maksimirskom ulicom u Križu,
  • Promet u Maksimirskoj ulici u Križu jednosmjeran je od Zagrebačke ulice do parkirališta kod mrtvačnice.

Spomenuta regulacija prometa vrijedi za sva vozila osim za vozila hitne službe, vatrogasna vozila i vozila Ministarstva unutarnjih poslova.

OBAVIJEST O OBILJEŽAVANJU BLAGDANA SVIH  SVETIH

Općina Križ u suradnji s Udrugom hrvatskih dragovoljaca Domovinskog rata ’91 Otok Ivanić, prigodno će obilježiti blagdan Svih svetih obilaskom groblja i grobova poginulih i umrlih hrvatskih branitelja, polaganjem vijenaca kod centralnih križeva i paljenjem svijeća dana 30.10.2015. godine (petak) i to po sljedećem redoslijedu:

10,00 sati    Mjesno groblje Križ
11,00 sati    Mjesno groblje Kloštar Ivanić
12,00 sati    Centralni spomenik poginulim hrvatskim braniteljima u Parku hrvatskih

branitelja  u Ivanić-Gradu
12,15 sati    Groblje Centar Ivanić-Grad

Predstavnici Općine Križ, istog dana, nakon polaganja vijenaca ispred centralnog križa na groblju u Križu te obilaska grobova poginulih  hrvatskih branitelja koji počivaju na groblju u Križu,  u 10,45 sati obići će mjesno groblje u Rečici Kriškoj i kod centralnog križa položiti vijenac i zapaliti svijeće te u 11,00 sati posjetiti Spomen sobu poginulih branitelja  Domovinskog rata u Galeriji Križ u Križu.

UPALI LAMPICU I ČITAJ! U KRIŽU

23.10.2015 024U sklopu nacionalnog programa Mjeseca hrvatske knjige 2015. godine s temom Upali lampicu i čitaj! – 23. listopada 2015. godine Knjižnica i čitaonica Križ, knjižnica Osnovne škole Milke Trnine Križ  u suradnji s Elektrom Križ uključile su se u ovaj program radionicama s temom svjetlosti. Učenici OŠ Milke Trnine Križ pogledali su prezentaciju o povijesti, značaju i razvoju Elektre Križ, a iza toga niz pokusa sa svjetlošću iz kemije i fizike. Zanimljivim primjerima i atraktivnim prezentacijama učenici su saznali mnogo novosti iz znanosti. Knjižnice Križa tako su i ove godine sudjelovale u nacionalnom programu Mjeseca hrvatske knjige popularno znanstvenim programom. 23.10.2015 00423.10.2015 00823.10.2015 00123.10.2015 042