Izložba Željke Dragosavac Sabljak oduševila Križ

dječji tjedan 2015 183U Galeriji Križ nedavno je otvorena izložba slika domaće slikarice Željke Dragosavac Sabljak,  pod nazivom Putem breza. Opus pejzaža ove samouke slikarice oduševio je stanovnike Općine Križ i ostale posjetitelje koji su u vrlo velikom broju došli na otvorenje izložbe. O dugogodišnjem radu autorice Željke Dragosavac Sabljak i njenoj ulozi u Udruzi umjetnika Forma 2000, govorio je Miljenko Šimunović dok je o samim slikama i cjelokupnom izričaju autorice, govorila povjesničarka umjetnosti Vida Pust Škrgulja. Spomenimo i kako je za glazbeni ugođaj na otvorenju izložbe bila zadužena Bruna Magdić, učenica violine u glazbenoj školi Milke Trnine Ivanić-Grad. Izložbu je otvorio i nazočne pozdravio Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić, čestitavši Željki Dragosavac Sabljak na izuzetnoj izložbi i talentu za kojeg, kao mnogi, nije znao da postoji.

Izložbu možete pogledati do 23. listopada 2015. godine, u radno vrijeme knjižnice, od ponedjeljka do petka uz prethodnu najavu u knjižnici.

KATALOG 1 KATALOG 2

dječji tjedan 2015 192 dječji tjedan 2015 167 dječji tjedan 2015 170 dječji tjedan 2015 188 dječji tjedan 2015 184