Svečani božićni koncert u čast Milki Trnini

Općina Križ, Mjesni odbor Vezišće, Opera Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu
pozivaju Vas na Svečani božićni koncert u čast Milki Trnini
u Vezišće 18. prosinca 2014. godine
u 18 sati u Domu kulture Milka Trnina u Vezišću.
Program:
Dodjela Plakete Milke Trnine
Mješoviti pjevački zbor Milka Trnina Vezišće
Operni koncert izvode solisti Opere Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu:
Mia Domaćina, sopran
Sofia Ameli Gojić, mezzosopran
Nikša Radovanović, tenor
Siniša Hapač, bariton
Silvana Čuljak, klavirska pratnja
Plaketa M. TrnineOpćina Križ, Mjesni odbor Vezišće i  Opera Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu
pozivaju Vas na Svečani božićni koncert u čast Milki Trnini
u Vezišće 18. prosinca 2014. godine u 18 sati u Domu kulture Milka Trnina u Vezišću.
Program:
Dodjela Plakete Milke Trnine
nastup Mješovitog pjevačkog zbora Milka Trnina Vezišće
Operni koncert izvode solisti Opere Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu:
– Mia Domaćina, sopran – Sofia Ameli Gojić, mezzosopran – Nikša Radovanović, tenor – Siniša Hapač, bariton – Silvana Čuljak, klavirska pratnja. Dobrodošli!

ZAVRŠENI RADOVI NA SUSTAVU JAVNE ODVODNJE U OBEDIŠĆU

Obavještavamo Vas da su radovi na sustavu javne odvodnje u naselju Obedišće
završeni, dobivena je uporabna dozvola, te su stanovnici Zagrebačke ulice u
naselju Obedišće dobili mogućnost priključenja na sustav javne odvodnje. Prema
odluci o priključenju na komunalne vodne građevine Općinskog vijeća Općine
Križ, od dana 31.10.2013. godine, vlasnici nekretnina dužni su priključiti
građevinu odnosno drugu nekretninu na komunalne vodne građevine u roku od jedne
godine od završetka izgradnje komunalnih vodnih građevina.
Općina Križ će svojim sredstvima financirati i ishoditi kompletnu potrebnu
dokumentaciju za priključenje, za sve zahtjeve podnesene do 30.06.2015. godine.
Izradu samog priključka plaća korisnik, a pod priključkom se podrazumijeva
izvođenje građevinskih radova (iskop za reviziono okno) te monterski radovi
(materijal – reviziono okno, manžete, i spajanje revizionog okna na glavni
01/2888-938 ili na mail: voig@voig.hr Kontakt osoba u Općini Križ: Mladen Rogić
01/2831-510 ili na mail: mladen.rogic@opcina-kriz.hr
U PRILOGU OBRASCI (dostupni na stranicama VIO Iv.-Grad)
Obavještavamo Vas da su radovi na sustavu javne odvodnje u naselju Obedišće završeni, dobivena je uporabna dozvola, te su stanovnici Zagrebačke ulice u naselju Obedišće dobili mogućnost priključenja na sustav javne odvodnje. Prema odluci o priključenju na komunalne vodne građevine Općinskog vijeća Općine Križ, od dana 31.10.2013. godine, vlasnici nekretnina dužni su priključiti građevinu odnosno drugu nekretninu na komunalne vodne građevine u roku od jedne godine od završetka izgradnje komunalnih vodnih građevina.
Općina Križ će svojim sredstvima financirati i ishoditi kompletnu potrebnu dokumentaciju za priključenje, za sve zahtjeve podnesene do 30.06.2015. godine. Izradu samog priključka plaća korisnik, a pod priključkom se podrazumijeva izvođenje građevinskih radova (iskop za reviziono okno) te monterski radovi (materijal – reviziono okno, manžete, i spajanje revizionog okna na glavni vod). Trgovačko društvo Vodoopskrba i odvodnja Ivanić-Grad nadležno je za obavljanje priključaka i održavanje sustava javne odvodnje, te ih za sve informacije možete kontaktirati na adresi: Savska 50, 10310 Ivanić-Grad, tel: 01/2888-938 ili na mail: voig@voig.hr Kontakt osoba u Općini Križ: Mladen Rogić 01/2831-510 ili na mail: mladen.rogic@opcina-kriz.hr
U PRILOGU OBRASCI

DARIVANJE DJECE POVODOM BOŽIĆNIH BLAGDANA

Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić primio je u petak bebe rođene tijekom ove godine i njihove roditelje povodom božićnih blagdana. Kao što je naglasio načelnik, ovo je bilo jedno od najljepših druženja s najmlađima u općini Križ. U ovoj godini su rođene 57 beba u općini Križ a kao poticaj mladim obiteljima Općina Križ za rođenje djeteta obitelji isplaćuje naknadu od 1.500 do 2.000,00 kuna ovisno o broju djece, te je ove godine isplatila 91.400,00 kuna u ovu svrhu. Sponzori prigodnih darova z djecu bili su tvrtka Euroalba, Nestle Adriatic, Mozaik knjiga i Ljekarna Katice Bertović. Svima im se ovim putem zahvaljujemo. Ovom božićnom darivanju dodajemo i interaktivnu predstavu “Tajna Lumenove knjižice” za djecu vrtića i nižih razreda osnovne škole koja je održana u četvrtak 11.12. u Domu kulture Josip Badalić na radost sve prisutne djece.
Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić primio je u petak 12.12.2014. godine bebe rođene tijekom ove godine i njihove roditelje povodom božićnih blagdana. Kao što je naglasio načelnik, ovo je bilo jedno od najljepših druženja s najmlađima u Općini Križ. U ovoj godini su rođene 57 beba u Općini Križ, a kao poticaj mladim obiteljima Općina Križ za rođenje djeteta obitelji isplaćuje naknadu od 1.500 do 2.000,00 kuna ovisno o broju djece, te je ove godine isplatila 91.400,00 kuna u ovu svrhu. Sponzori prigodnih darova za djecu bili su tvrtka Euroalba, Nestle Adriatic, Mozaik knjiga i Ljekarna Katice Bertović. Svima im se ovim putem zahvaljujemo. Ovom božićnom darivanju dodajemo i interaktivnu predstavu “Tajna Lumenove knjižice” za djecu vrtića i nižih razreda osnovne škole koja je održana u četvrtak 11.12.2014. godine u Domu kulture Josip Badalić na radost sve prisutne djece.[nggallery id=345]