Lipanjski susreti Milke Trnine u Vezišću

27. lipnja – Dan hrvatskih branitelja Zagrebačke županije
Domovinski rat ne smijemo zaboraviti – zbog onih koji su u njemu dali svoje živote, ali i budućih generacija kako bi pamtile što se u njemu dogodilo. S ponosom i pijetetom se spominjemo svih branitelja Zagrebačke županije čiji su životi utkani u našu slobodnu Hrvatsku. Svim braniteljima Zagrebačke županije čestitamo 27. lipnja – Dan hrvatskih branitelja Zagrebačke županije!
Općinski načelnik Općine Križ:

Donji Sip 2

Općina Križ, Turistička zajednica Općine Križ i Mjesni odbor Vezišće

pozivaju Vas na

Lipanjske susrete Milke Trnine 2014.

u Vezišću

28. lipnja 2014.

Program počinje u 16 sati na Donjem Sip okupljanjem  i tradicionalnim mimohodom učesnika Vezišćem. Zborovi će nastupiti u 18 sati na ljetnoj pozornici Doma kulture, učestvuju:

Mješoviti zbor “Milka Trnina” Vezišće

Ženski vokalni sastav „Ive“ iz Ivanić Grada

Zbor KUD-a  „Sveta Margareta“ Karlovac

Zbor KUD-a  „Stružec“ iz Stružca

Zbor KUD-a „Stative“ Karlovac

Zbor KUD-a „Osekovo“ iz Osekova

Vokalna skupina KUD-a “Graničar” Križ

Zbor Udruge umirovljenika Općine Križ

Prijateljska utakmica  između Veterana “Prijatelji Dinama” i Veterana NK „Milka Trnina“ Vezišće početi će u 20.30 sati.

Zabavite se uz bogatu ugostiteljsku ponudu i glazbeni sastav VIS ” Standard”. Dođite!

27. lipanj – Dan hrvatskih branitelja Zagrebačke županije

27. lipnja – Dan hrvatskih branitelja Zagrebačke županije
Općinski načelnik Općine Križ:
Općinski načelnik Općine Križ:Branitelji

1.875.000 kuna za povećanje energetske učinkovitosti u zgradarstvu

Informacije, tekst natječaja, upute za prijavitelje i potrebni obrasci nalaze se ovdje. Odgovori na dodatna pitanja mogu se dobiti na brojevima telefona 01/6009-476 i 0800 820 821 ili na e-mail adresi: uog@zagrebackazupanija.hr i natjecajEnU@regea.org.
Prijave s potrebnom dokumentacijom dostavljaju se isključivo kao preporučena pošiljka s povratnicom u pisanom obliku, u zatvorenoj omotnici na adresu: Zagrebačka županija, Upravni odjel za gospodarstvo, Vukovarska 72/V, 10000 Zagreb, uz naznaku „Projekt EnU – Ne otvaraj“.
Novi natječaj vrijedan 1.875.000 kuna za povećanje energetske učinkovitosti u zgradarstvu. Zagrebačka županija raspisala je javni natječaj za sufinanciranje projekata poticanja povećanja energetske učinkovitosti u zgradarstvu kod fizičkih osoba. Ovim natječajem sufinancirat će se određene mjere energetske učinkovitosti u 50 kućanstava na području Zagrebačke županije. Natječaj je otvoren do 23. srpnja 2014. godine. Pod mjerama za povećanje energetske učinkovitosti u zgradarstvu podrazumijeva se povećanje toplinske zaštite ovojnice kućanstva, zamjena postojeće ugradnjom nove vanjske stolarije te povećanje energetske učinkovitosti sustava (grijanje ugradnjom plinskih kondenzacijskih kotlova i prozračivanje ugradnjom uređaja za povrat  topline otpadnog zraka). Pravo na korištenje bespovratnih financijskih sredstava može ostvariti fizička osoba na postojećoj građevini u osobnom vlasništvu na području Zagrebačke županije. Troškovi opreme i ugradnje sustava sufinancirat će se u iznosu od 50 posto ukupnih troškova. Od toga, Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost snosit će 26,67 posto troškova, odnosno najviše 20.000 kuna po korisniku (ukupno 1.000.000 kuna), a Zagrebačka županija 23,33 posto, najviše 17.500 kn po korisniku (ukupno 875.000 kn). Najveći novčani iznos subvencije koji korisnik može ostvariti je 37.500 kuna. Nepovratna novčana sredstva isplaćivat će se u obliku vrijednosnog kupona.
Informacije, tekst natječaja, upute za prijavitelje i potrebni obrasci nalaze se ovdje. Odgovori na dodatna pitanja mogu se dobiti na brojevima telefona 01/6009-476 i 0800 820 821 ili na e-mail adresi: uog@zagrebackazupanija.hr i natjecajEnU@regea.org.

DOM KULTURE JOSIP BADALIĆ U NOVOM RUHU

Završeni su radovi na objektu Doma kulture „Josip Badalić“ u Križu. Radovi su obuhvatili zamjenu vanjske građevinske stolarije svih pročelja novom stolarijom s dobrim energetskim svojstvima. Obnovljeno je pročelje objekta novom energetski učinkovitom fasadom koja je dodatno uljepšala sliku centra Križa. Vrijednost izvedenih radova je 770.000,00 kuna gdje je odobreno sufinanciranje Ministarstva kulture u iznosu od 400.000,00 kuna, te FZOEU u visini od 203.000,00 kuna. Stalni korisnici Doma kulture kao i svi posjetitelji od sad borave u kvalitetnijim uvjetima, a treba napomenuti da će se tijekom korištenja ostvariti i  značajne uštede. [nggallery id=332]